Rozhledna Studený vrch v Brdech u Dobříše

Rozhledna Studený vrch v Brdech u Dobříše je provozována občanským sdružením, které nepokryje její provoz po celý rok, a proto ji „propůjčuje“ na víkendy spolehlivým a osvědčeným partám, které ji provozují SO i NE 10 – 17 hod. Naše parta pro vás zpřístupnila rozhlednu o víkendu od 3. do 5. 5. 2019.

Obsazení:

  • ředitelka skupiny – Kamila
  • zástupce – Sršeň
  • posádka (prodavači, nosiči, topiči, uvaděči a všehopomocníci) Milan, Vláďa, Janička
  • a dětská přípomoc Richard a Dominik

This slideshow requires JavaScript.

Jak to probíhalo?

Při naší službě (3.- 5. 5.) se přes nepřízeň počasí zde vystřídalo nečekané množství návštěvníků (čundráci, stálí hosté, rodiny s dětmi a se psy, koláči, náhodní návštěvníci, sběratelé turistických známek a podobných trofejí, pozvaní kamarádi a byl to i cíl dvou turistických pochodů).

Téměř všichni byli spokojeni s příjemným prostředím, kvalitní obsluhou, nápojovou nabídkou a výbornými klobásami i společenskou atmosférou.

Ti, kdo se nedali odradit deštivou předpovědí počasí, nelitovali, užili si i krátkého sněžení při grilování, popíjení svařáku, medoviny, grogu, piva a těší se na další podobnou akci.

K rozhledně se dostanete červenou turistickou trasou, asi 2,5 km od nejbližší silnice. Vstupné je dobrovolné, bez dalekohledu je dobře vidět Karlštejn, za dobré viditelnosti i České středohoří s Milešovkou. Na druhou stranu je výhled částečně omezen přerostlými stromy, ale už sám výstup na vyhlídkovou plošinu po 79-ti schodech je zážitkem.

U rozhledny není elektřina ani vodovod a to má právě své kouzlo. Služba na ní je náročná, nevýdělečná, ale uznání návštěvníků a vlastní zážitky jsou největší odměnou.

Až bude mít naše parta, jak jsme se domluvili, další službu, dáme včas našim kamarádům a výleťákům vědět.

(Zapsal 8.5. M.K.)

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..