Lyžování o Velikonocích – 139 km sjezdovek ve středisku Mayrhofen Hippach (AT)

Výleťácká parta se tentokrát vybrala o Velikonocích lyžovat do Rakouska. Nejdříve byl v plánu ledovec Hintertux, ale po příjezdu jsme zjistili, že je otevřeno také středisko Mayrhofen Hippach, které nabízelo 139 km sjezdovek (i když kvůli pozdním Velikonocům už některé byly uzavřeny) a navíc skibus jezdil přímo od ubytování v apartmánu 2 stanice k lanovce Penkenbahn.

Lyžařské středisko Mayrhofen Hippach

Kvůli termínu přes Velikonoce nebylo jednoduché najít ubytování v rozumné cenové hladině. Nakonec jsme vybrali apartmán Ferienwohnung Hafner přes Booking. Abychom se vyhnuli zpoplatněným rakouským dálnicím, vybrali jsme trasu přes Rozvadov, Německo a v Holzkirchen odbočku z dálnice směr Aply přes průsmyk. Užili jsme se výhledy na alpské domečky a jízdu serpentinami s kocháním na kopečky.

Skiset

Další den ráno jsem si půjčil skiset. Byl to poslední víkend, kdy už ve středisku končila sezona, takže mnoho půjčoven nebylo otevřeno. Půjčení vyšlo na €80 na 3 dny. Obvykle si lyže půjčuji, ale přišel jsem na jednu nevýhodu… a to že lyžařské boty byly už hodně propocené a po celodenním lyžování pořádně zapáchali nohy. Vyřešil jsem to částečně antibakteriálním sprejem s protipotícím účinkem na nohy. Do budoucna by bylo vhodné pouvažovat alespoň po vlastních lyžařkách.
Continue reading