Lyžování o Velikonocích – 139 km sjezdovek ve středisku Mayrhofen Hippach (AT)

Výleťácká parta se tentokrát vybrala o Velikonocích lyžovat do Rakouska. Nejdříve byl v plánu ledovec Hintertux, ale po příjezdu jsme zjistili, že je otevřeno také středisko Mayrhofen Hippach, které nabízelo 139 km sjezdovek (i když kvůli pozdním Velikonocům už některé byly uzavřeny) a navíc skibus jezdil přímo od ubytování v apartmánu 2 stanice k lanovce Penkenbahn.

Lyžařské středisko Mayrhofen Hippach

Kvůli termínu přes Velikonoce nebylo jednoduché najít ubytování v rozumné cenové hladině. Nakonec jsme vybrali apartmán Ferienwohnung Hafner přes Booking. Abychom se vyhnuli zpoplatněným rakouským dálnicím, vybrali jsme trasu přes Rozvadov, Německo a v Holzkirchen odbočku z dálnice směr Aply přes průsmyk. Užili jsme se výhledy na alpské domečky a jízdu serpentinami s kocháním na kopečky.

Skiset

Další den ráno jsem si půjčil skiset. Byl to poslední víkend, kdy už ve středisku končila sezona, takže mnoho půjčoven nebylo otevřeno. Půjčení vyšlo na €80 na 3 dny. Obvykle si lyže půjčuji, ale přišel jsem na jednu nevýhodu… a to že lyžařské boty byly už hodně propocené a po celodenním lyžování pořádně zapáchali nohy. Vyřešil jsem to částečně antibakteriálním sprejem s protipotícím účinkem na nohy. Do budoucna by bylo vhodné pouvažovat alespoň po vlastních lyžařkách.

Lanovky

Skipas na 3 dny vyšel na €147,50. U pokladen si vezměte s sebou mapu areálu… bude se vám hodit.

Nahoru vás vyveze lanovka Penkenbahn, která zdolá 2 velké kopce s pořádným převýšením.

Dále se ve středisku nachází kombilanovka, která slouží i pro pěší, a různé 4-6-8 sedačky.

Suprová jízda je také kabinou 150er Tux, která nabízí úchvatné výhledy do okolí.

 

Sjezdovky

Doporučujeme vyrazit co nejdříve ráno, kdy jsou sjezdovky krásně upravené a po noci i trochu namrzlé. V našem termínu bylo totiž přes den kolem 17°C a tedy sníh rychle tál, takže odpoledne to místy už bylo hodně vyježděné a člověk musel pečlivě vybírat trasu, aby nejezdil křížem krážem přes duny sněhu.

Otestovali jsme téměř všechny modré a červené sjezdovky. Černé jsme nechali větším profíkům… např. sjezdovku Harakiri, která má až 78% sklon. Viděli jsme z lanovky, tak někdo uprostřed upadl na bok a už nebyl schopen zastavil a musel doklouzat až dolu.

Co bych ale vypíchl, jsou sjezdovky 16 a 66, které jsou jednak hodně dlouhé a za druhé místy jsme pochybovali, zda jsou opravdu „jenom“ červené… protože bychom je klidně označili místy i na černé. Další hodně dlouhá byla 47, která končila už dosti nízko, kde už všechno kolem roztálo a my jsme jezdili po posledních zbytcích umělého sněhu.

Jako nejlepší hodnotíme dopolední lyžování v části Rastkogel, kde se nachází i lanovka Horbergjoch, kterou jsme se dostali nejvýše – do 2500 m.n.m. A nejvíce zábavy jsem si užil na dětské sjezdovce Kids Slope.

Občerstvení

Kolem sjezdovek se nachází vícero horských restaurací. Pivo kolem €4, polévka za €6 a velký řízek s hranolky za €12… klasická vysokohorská přirážka 😀 Líbilo se nám posezení na lehátkách, houpačkách a jiném venkovním nábytku hlavně u restaurace Grillhofalm, která byla v údolí a dalo se tam kvalitně slunit… v této výšce slunce opaluje o 150% rychleji než normálně 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Zhodnocení

Celkově jsme se jako parta shodli, že to bylo snad nejlepší lyžování, co pamatujeme… protože bylo krásně slunečno, obloha bez mráčků, teplo a to po všechny dny. Navíc množství sjezdovek nám opravdu vystačilo na plnohodnotní lyžování po všechny dny. Sezona sice skončila, ale místo v kalendáři si pro toto středisko můžete zarezervovat už teď 😉

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..