Lyžování až do Velikonoc? Ano, v ski areálu Černá Říčka

Blíží se už Velikonoce na na většině území Česka už vystrkuje rohy jaro, ale na horách si ještě stále můžete užívat zimních sportů a lyžování. Otestovali jsme pro Vás skiareál Černá Říčka, který se nachází v Jizerských horách kousek od Desné. V tomto údolí se dlouho drží sníh a tedy má vhodné podmínky na lyžování až do Velikonoc. Pokud chcete stihnout poslední lyže, tak sněhu je tam stále dostatek a vleky jsou v provozu. Doporučuji sledovat ale jejich web, protože otvírací doba se s blížícími svátky může zkracovat.

Jak se tam dostat?

Z Prahy – Černého Mostu jezdí přímá autobusová linka do Desné. Pohodlnější a rychlejší alternativa je vlastní auto, kterým se na místo dostanete asi za 1,5 hodiny.

Ubytování

Pro ubytování můžete využít Booking nebo Airbnb, na kterém můžete získat cestovní kredit až 997 Kč na první pobyt. My jsme osobně otestovali ubytování u Ivana, který má romantickou chaloupku přímo u sjezdovky.

O středisku

Lyžařské středisko Černá Říčka leží na okraji obce Desná v nadmořské výšce 685 – 788 m.n.m. a poskytuje díky této nadmořské výšce a dobré expozici svahu kvalitní lyžování na přírodním sněhu. Sněhová pokrývka je zde od prosince do dubna a nezřídka je sezóna zakončena Velikonocemi.

Jsou zde 4 sjezdové tratě různé obtížnosti, červená, modrá o celkové délce 2,4 km. Hlavní sjezdovka (červená) je velmi kvalitně osvětlena a poskytuje tak bezpečné a pohodlné noční lyžování a kvalitou osvětlení patří mezi ty nejlepší v Jizerských horách. Sjezdové tratě jsou denně strojově upravovány. Odbavování zákazníků je zajištěno modernizovaným elektronickým odbavovacím systémem s čipovými kartami.

Připojuji několik foto pro inspiraci

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..