Vršatské bralá a výšlap na vrch Chmeľová 925 m.n.m.

Kousek od Ilavy se nachází výrazní skalní dominanta – Vršatské bralá – na kterou vás zveme v tomto výletu. Doporučujeme absolvovat výlet před západem slunce, protože výhledy jsou opravdu fenomenální. Trasa měří kolem 9 km a výlet vám i s kocháním zabere asi 3 hodiny.

Zaparkovat můžete na konečné na parkovišti u chaty Vršatec. Doporučujeme trasu absolvovat proti směru hodinových ručiček, protože po cestě chytíte více slunce. Cesta zpátky až se budete vracet přes průsmyk zpět je náročnější, nicméně ze sedla můžete vystoupat na vyhlídku na brale, nebo na opačné straně na vrchol Chmeľová 925 m.n.m.

Continue reading

Lyžování v ski areálu Chopok s krásnými výhledy

Zajímáte se o luxusní lyžování na Slovensku? Ski areál Chopok může být to pravé. Výleťáci Jana a Milan pro vás otestovali lyžování v termínu 15.- 18.2.2019.

Naše cesta z ČR na Slovensko vedla přes E50 a hraniční přechod Starý Hrozenkov. Po Česku se jelo plynule, ale na Slovensku nás postihla 2x zácpa v Žilině a Ružomberku. Zpět to už bylo bez potíží, tj. o hodinu kratší.

Chopok je moderní středisko na úrovni menších rakouských skiareálů, sjezdovky všech obtížností, příjemný hospody, krásné výhledy z vrcholu Chopku a chytli jsme také krásné počasí.

Ubytování jsme si zajistili přes Booking v penzionu Žember v Demänovské dolině 6 km od lanovky Lúčky. Apartmán byl příjemný, pro nás dostatečně prostorný i vybavení vyhovující.

Měli jsme tuto akci jako čistě lyžařskou, ale v nejbližším okolí se jinak dá navštívit na Kosodřevině muzeum lanovky, rozhledna na Ostredku, 2 Demänovské jeskyně, bobová dráha a rozhledna Pavčina Lehota a Liptovský Mikuláš.

Úsměvný zážitek byl s kamarádem, kterému v kuchyni chyběla houbička na nádobí. 2 dny mluvil o tom, jak se musí dokoupit, že to bez ní nejde. Když jsme pro ni další den jeli do obchodu, tak si koupil 10 piv a na houbičku si vzpomněl až v autě se slovy – já se na ni můžu vy…., už se vracet nebudu! 😀
Continue reading