Lyžování v ski areálu Chopok s krásnými výhledy

Zajímáte se o luxusní lyžování na Slovensku? Ski areál Chopok může být to pravé. Výleťáci Jana a Milan pro vás otestovali lyžování v termínu 15.- 18.2.2019.

Naše cesta z ČR na Slovensko vedla přes E50 a hraniční přechod Starý Hrozenkov. Po Česku se jelo plynule, ale na Slovensku nás postihla 2x zácpa v Žilině a Ružomberku. Zpět to už bylo bez potíží, tj. o hodinu kratší.

Chopok je moderní středisko na úrovni menších rakouských skiareálů, sjezdovky všech obtížností, příjemný hospody, krásné výhledy z vrcholu Chopku a chytli jsme také krásné počasí.

Ubytování jsme si zajistili přes Booking v penzionu Žember v Demänovské dolině 6 km od lanovky Lúčky. Apartmán byl příjemný, pro nás dostatečně prostorný i vybavení vyhovující.

Měli jsme tuto akci jako čistě lyžařskou, ale v nejbližším okolí se jinak dá navštívit na Kosodřevině muzeum lanovky, rozhledna na Ostredku, 2 Demänovské jeskyně, bobová dráha a rozhledna Pavčina Lehota a Liptovský Mikuláš.

Úsměvný zážitek byl s kamarádem, kterému v kuchyni chyběla houbička na nádobí. 2 dny mluvil o tom, jak se musí dokoupit, že to bez ní nejde. Když jsme pro ni další den jeli do obchodu, tak si koupil 10 piv a na houbičku si vzpomněl až v autě se slovy – já se na ni můžu vy…., už se vracet nebudu! 😀

Cenové zhodnocení

Jeli jsme čtyřkolkou Mitsubishi diesel s rakví na střeše a se Slovenskou dálniční známkou a parkovným to vyšlo na 850,- Kč/os. za cestu (ujeli jsme 1100 km). Ubytování vyšlo na 2000,- Kč/os. za 3 noci. Dvoudenní skipas na Chopok €96 (v předprodeji se dá koupit levněji).

Závěr a zkušenosti

Celkově se výlet všem líbil: ubytování, skiareál, sjezdovky, lanovky i hospody na úrovni, vše OK.

Jako negativní považujeme, že je tam nepřiměřeně draho, zvlášť skipasy. Dále, že jediný dostupný potravinový obchod v dolině je COOP v Demänovské dolině. V celé dolině jsou jen 2 koliby (Tri Studničky a Bystrina), jsou pěkné, dobře vaří, dobrý pivo, slušná obsluha, ale obě zavírají už ve 22 hod. 😐 když jsou hosti nejvíce rozjetí, protože po celodenním lyžování se tam dostanou na večeři tak kolem 19 hod.

Lanovky na Chopoku jezdí do 16 hod. což je i jinde normální, ale není normální, že i bufety a WC pod nimi zavírají v 16h, např. na Zahrádkách. Všude jinde tyto podniky ožívají právě, když tam sjíždějí na pivo unavení lyžaři. Když vyjedu lanovkou v 15:50h, a sjedu v 16:10h, tak se můžu vyčůrat u stromečku (holky?) a pivo si dát z kufru svého auta, pokud tam nějaké mám.

Z obchodního hlediska by to mohlo být ještě více promyšleno.

Nicméně výhledy, když vyjde počasí, jsou nádherné.

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..