Lyžování v ski areálu Chopok s krásnými výhledy

Zajímáte se o luxusní lyžování na Slovensku? Ski areál Chopok může být to pravé. Výleťáci Jana a Milan pro vás otestovali lyžování v termínu 15.- 18.2.2019.

Naše cesta z ČR na Slovensko vedla přes E50 a hraniční přechod Starý Hrozenkov. Po Česku se jelo plynule, ale na Slovensku nás postihla 2x zácpa v Žilině a Ružomberku. Zpět to už bylo bez potíží, tj. o hodinu kratší.

Chopok je moderní středisko na úrovni menších rakouských skiareálů, sjezdovky všech obtížností, příjemný hospody, krásné výhledy z vrcholu Chopku a chytli jsme také krásné počasí.

Ubytování jsme si zajistili přes Booking v penzionu Žember v Demänovské dolině 6 km od lanovky Lúčky. Apartmán byl příjemný, pro nás dostatečně prostorný i vybavení vyhovující.

Měli jsme tuto akci jako čistě lyžařskou, ale v nejbližším okolí se jinak dá navštívit na Kosodřevině muzeum lanovky, rozhledna na Ostredku, 2 Demänovské jeskyně, bobová dráha a rozhledna Pavčina Lehota a Liptovský Mikuláš.

Úsměvný zážitek byl s kamarádem, kterému v kuchyni chyběla houbička na nádobí. 2 dny mluvil o tom, jak se musí dokoupit, že to bez ní nejde. Když jsme pro ni další den jeli do obchodu, tak si koupil 10 piv a na houbičku si vzpomněl až v autě se slovy – já se na ni můžu vy…., už se vracet nebudu! 😀

Cenové zhodnocení

Jeli jsme čtyřkolkou Mitsubishi diesel s rakví na střeše a se Slovenskou dálniční známkou a parkovným to vyšlo na 850,- Kč/os. za cestu (ujeli jsme 1100 km). Ubytování vyšlo na 2000,- Kč/os. za 3 noci. Dvoudenní skipas na Chopok €96 (v předprodeji se dá koupit levněji).

Závěr a zkušenosti

Celkově se výlet všem líbil: ubytování, skiareál, sjezdovky, lanovky i hospody na úrovni, vše OK.

Jako negativní považujeme, že je tam nepřiměřeně draho, zvlášť skipasy. Dále, že jediný dostupný potravinový obchod v dolině je COOP v Demänovské dolině. V celé dolině jsou jen 2 koliby (Tri Studničky a Bystrina), jsou pěkné, dobře vaří, dobrý pivo, slušná obsluha, ale obě zavírají už ve 22 hod. 😐 když jsou hosti nejvíce rozjetí, protože po celodenním lyžování se tam dostanou na večeři tak kolem 19 hod.

Lanovky na Chopoku jezdí do 16 hod. což je i jinde normální, ale není normální, že i bufety a WC pod nimi zavírají v 16h, např. na Zahrádkách. Všude jinde tyto podniky ožívají právě, když tam sjíždějí na pivo unavení lyžaři. Když vyjedu lanovkou v 15:50h, a sjedu v 16:10h, tak se můžu vyčůrat u stromečku (holky?) a pivo si dát z kufru svého auta, pokud tam nějaké mám.

Z obchodního hlediska by to mohlo být ještě více promyšleno.

Nicméně výhledy, když vyjde počasí, jsou nádherné.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Napsat komentář

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.