Lyžování o Velikonocích – 139 km sjezdovek ve středisku Mayrhofen Hippach (AT)

Výleťácká parta se tentokrát vybrala o Velikonocích lyžovat do Rakouska. Nejdříve byl v plánu ledovec Hintertux, ale po příjezdu jsme zjistili, že je otevřeno také středisko Mayrhofen Hippach, které nabízelo 139 km sjezdovek (i když kvůli pozdním Velikonocům už některé byly uzavřeny) a navíc skibus jezdil přímo od ubytování v apartmánu 2 stanice k lanovce Penkenbahn.

Lyžařské středisko Mayrhofen Hippach

Kvůli termínu přes Velikonoce nebylo jednoduché najít ubytování v rozumné cenové hladině. Nakonec jsme vybrali apartmán Ferienwohnung Hafner přes Booking. Abychom se vyhnuli zpoplatněným rakouským dálnicím, vybrali jsme trasu přes Rozvadov, Německo a v Holzkirchen odbočku z dálnice směr Aply přes průsmyk. Užili jsme se výhledy na alpské domečky a jízdu serpentinami s kocháním na kopečky.

Skiset

Další den ráno jsem si půjčil skiset. Byl to poslední víkend, kdy už ve středisku končila sezona, takže mnoho půjčoven nebylo otevřeno. Půjčení vyšlo na €80 na 3 dny. Obvykle si lyže půjčuji, ale přišel jsem na jednu nevýhodu… a to že lyžařské boty byly už hodně propocené a po celodenním lyžování pořádně zapáchali nohy. Vyřešil jsem to částečně antibakteriálním sprejem s protipotícím účinkem na nohy. Do budoucna by bylo vhodné pouvažovat alespoň po vlastních lyžařkách.
Continue reading

Lyžování až do Velikonoc? Ano, v ski areálu Černá Říčka

Blíží se už Velikonoce na na většině území Česka už vystrkuje rohy jaro, ale na horách si ještě stále můžete užívat zimních sportů a lyžování. Otestovali jsme pro Vás skiareál Černá Říčka, který se nachází v Jizerských horách kousek od Desné. V tomto údolí se dlouho drží sníh a tedy má vhodné podmínky na lyžování až do Velikonoc. Pokud chcete stihnout poslední lyže, tak sněhu je tam stále dostatek a vleky jsou v provozu. Doporučuji sledovat ale jejich web, protože otvírací doba se s blížícími svátky může zkracovat.

Jak se tam dostat?

Z Prahy – Černého Mostu jezdí přímá autobusová linka do Desné. Pohodlnější a rychlejší alternativa je vlastní auto, kterým se na místo dostanete asi za 1,5 hodiny.

Ubytování

Pro ubytování můžete využít Booking nebo Airbnb, na kterém můžete získat cestovní kredit až 997 Kč na první pobyt. My jsme osobně otestovali ubytování u Ivana, který má romantickou chaloupku přímo u sjezdovky.

O středisku

Lyžařské středisko Černá Říčka leží na okraji obce Desná v nadmořské výšce 685 – 788 m.n.m. a poskytuje díky této nadmořské výšce a dobré expozici svahu kvalitní lyžování na přírodním sněhu. Sněhová pokrývka je zde od prosince do dubna a nezřídka je sezóna zakončena Velikonocemi.

Jsou zde 4 sjezdové tratě různé obtížnosti, červená, modrá o celkové délce 2,4 km. Hlavní sjezdovka (červená) je velmi kvalitně osvětlena a poskytuje tak bezpečné a pohodlné noční lyžování a kvalitou osvětlení patří mezi ty nejlepší v Jizerských horách. Sjezdové tratě jsou denně strojově upravovány. Odbavování zákazníků je zajištěno modernizovaným elektronickým odbavovacím systémem s čipovými kartami.
Continue reading

Lyžování v ski areálu Chopok s krásnými výhledy

Zajímáte se o luxusní lyžování na Slovensku? Ski areál Chopok může být to pravé. Výleťáci Jana a Milan pro vás otestovali lyžování v termínu 15.- 18.2.2019.

Naše cesta z ČR na Slovensko vedla přes E50 a hraniční přechod Starý Hrozenkov. Po Česku se jelo plynule, ale na Slovensku nás postihla 2x zácpa v Žilině a Ružomberku. Zpět to už bylo bez potíží, tj. o hodinu kratší.

Chopok je moderní středisko na úrovni menších rakouských skiareálů, sjezdovky všech obtížností, příjemný hospody, krásné výhledy z vrcholu Chopku a chytli jsme také krásné počasí.

Ubytování jsme si zajistili přes Booking v penzionu Žember v Demänovské dolině 6 km od lanovky Lúčky. Apartmán byl příjemný, pro nás dostatečně prostorný i vybavení vyhovující.

Měli jsme tuto akci jako čistě lyžařskou, ale v nejbližším okolí se jinak dá navštívit na Kosodřevině muzeum lanovky, rozhledna na Ostredku, 2 Demänovské jeskyně, bobová dráha a rozhledna Pavčina Lehota a Liptovský Mikuláš.

Úsměvný zážitek byl s kamarádem, kterému v kuchyni chyběla houbička na nádobí. 2 dny mluvil o tom, jak se musí dokoupit, že to bez ní nejde. Když jsme pro ni další den jeli do obchodu, tak si koupil 10 piv a na houbičku si vzpomněl až v autě se slovy – já se na ni můžu vy…., už se vracet nebudu! 😀
Continue reading