Video z Cesty kolem světa – Srí Lanka

Čas, hodně lidí tvrdí, že ho nemá. Že nemají dost času na to, aby si šli za svými sny nebo jen na to, aby dělali, co je baví. Ale času máme všichni stejně a záleží jen na nás, jak ho využijeme.

Čas je vtipný tím, že ho vnímáme subjektivně. A tak paradoxně můžeme zažít i během jediného víkendu věci, co některý nezažijí za celý měsíc. Čas se nám potom logicky zdá delší. Když zažíváme nový věci, překonáváme se, testujeme své limity nebo poznáváme nový místa, tak se vracíme jak vyměněný a čas se nám subjektivně zdá delší.

Proto když jsme ještě děti, tak rok je pro nás neskutečně dlouhý časový úsek a čím víc dospíváme, tím nám subjektivně přijde, že uběhne mnohem rychleji. Je to o nás, o tom, že jako děti zkoušíme a poznáváme nový věci téměř denně. Čím jsme ale starší, tím máme větší a větší tendenci upadat do rutiny. A rutina pro náš mozek nic nového nepřináší, a tak ten čas rychle uteče.

Chceme-li teda žít dlouho, pojďme se možná spíš zaměřit na to, aby nám ten čas, co máme neproklouzával mezi prsty a nemizel někde ve ztracenu. Pojďme každý den zkusit udělat něco jinak, zkusit něco nového. Pojďme si dávat výzvy a ten čas co máme využít naplno. Pojďme žít na plné gule!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..