Rozhledna Studený vrch v Brdech u Dobříše

Rozhledna Studený vrch v Brdech u Dobříše je provozována občanským sdružením, které nepokryje její provoz po celý rok, a proto ji „propůjčuje“ na víkendy spolehlivým a osvědčeným partám, které ji provozují SO i NE 10 – 17 hod. Naše parta pro vás zpřístupnila rozhlednu o víkendu od 3. do 5. 5. 2019.

Obsazení:

  • ředitelka skupiny – Kamila
  • zástupce – Sršeň
  • posádka (prodavači, nosiči, topiči, uvaděči a všehopomocníci) Milan, Vláďa, Janička
  • a dětská přípomoc Richard a Dominik

This slideshow requires JavaScript.

Jak to probíhalo?

Při naší službě (3.- 5. 5.) se přes nepřízeň počasí zde vystřídalo nečekané množství návštěvníků (čundráci, stálí hosté, rodiny s dětmi a se psy, koláči, náhodní návštěvníci, sběratelé turistických známek a podobných trofejí, pozvaní kamarádi a byl to i cíl dvou turistických pochodů).

Téměř všichni byli spokojeni s příjemným prostředím, kvalitní obsluhou, nápojovou nabídkou a výbornými klobásami i společenskou atmosférou.

Ti, kdo se nedali odradit deštivou předpovědí počasí, nelitovali, užili si i krátkého sněžení při grilování, popíjení svařáku, medoviny, grogu, piva a těší se na další podobnou akci.

K rozhledně se dostanete červenou turistickou trasou, asi 2,5 km od nejbližší silnice. Vstupné je dobrovolné, bez dalekohledu je dobře vidět Karlštejn, za dobré viditelnosti i České středohoří s Milešovkou. Na druhou stranu je výhled částečně omezen přerostlými stromy, ale už sám výstup na vyhlídkovou plošinu po 79-ti schodech je zážitkem.

U rozhledny není elektřina ani vodovod a to má právě své kouzlo. Služba na ní je náročná, nevýdělečná, ale uznání návštěvníků a vlastní zážitky jsou největší odměnou.

Continue reading

Svatojakubská cesta: úsek Zadní Třebaň – Dobříš

V neděli nám krásně vyskočilo počasí na slunečno a 18°C… ideální příležitost vyrazit na další úsek Svatojakubské poutní cesty. Jako pokračování jsme se spolu s Míšou a Markétou vydali na úsek Zadní Třebaň – Dobříš. Turistická stezka vedla přes Brdské hřebeny v nenáročném terénu asi 20 km. Hravě jsme to zvládli i s přestávkou na oběd v Kytínském pivovaru za asi 5 a půl hodiny.

Díky příjemnému a podnětnému rozhovoru cesta uběhla opravdu rychle. Tento úsek je veden hodně přes lesy a louky, takže můžete se cestou kochat krásnou přírodou a zpěvem ptáčků. Úsek je středně náročný, jenom 2 větší stoupání, takže dá se zvládnout. Pokud jedete z Prahy, můžete využít dopravu přímým spojem tam i zpět vlakem.

Continue reading