Velikonoční putování: úsek Budišov nad Budišovkou – Smilovský Mlýn

Pokud máte rádi pěší putování, můžete se vydat po Svatojakubské cestě i křížem přes Moravu s Petrem Hirschem, který pravidelně organizuje Velikonoční pouť z Opavy až do Mikulova.

Já jsem se s Výleťačkou Jankou připojil na část cesty. Potkali jsme se v v Olomouci ve vlaku a s přestupem v Suchdolu nad Odrou se dopravili lokálním drncákem až do Budišova nad Budišovkou. Ubytování bylo v Turistické ubytovně, kde jsme se potkali s ostatními poutníky, kteří měli už 2 dny cesty za sebou. Po přidělení pokojů a ubytování se část z nás vybrala hledat hospodu, kde bychom mohli doplnit vitamíny (pivní) pro ulevení svalům.

Nejbližší hospoda ale byla obsazena nějakým setkáním spolužáků, tak jsme vyrazili do centra. Zaparkovali jsme v hospůdce, kde měli kromě piva i výborný guláš. Rychle jsme se zapojili do party, i díky tomu, že s několika lidmi jsem se už znal z Cyrilometodějské poutě. Trocha se to ale pokazilo, když dorazila parta ožralých fotbalistů, tak jsme se vybrali na kutě.

This slideshow requires JavaScript.

Ráno následoval start putování. Část vyrazila dříve, aby stihla mši v Gutramovicích. Část trochu bloudila, ale u kostela jste se všichni sešli a už šli téměř společně. Vítaným zpestřením byla Blanka se svou fenkou Ritou, která nás svým poběhováním po cestě bavila. Z důvodu ubytování jsme v této části odbočili ze Svatojakubské cesty a částečně šli po cyklostezkách.

Kolem poledne jsme dorazili do Domašova nad Bystřicí a zastavili na oběd v hospodě U podjezdu. Z jídla měli jenom rozpečenou pizzu, ale i to zasytilo. Následně jsme odbočili na modrou turistickou stezku a pokračovali údolím krásným Bystřice. Částečně i šplhali po svahu a obcházeli různé polomy… ale i to patří k putování lesem. Hezká byla vyhlídka Malý Rabštýn.

This slideshow requires JavaScript.

Dále cesta pokračovala kolem sádek na pstruhy, lomu na břidlici a postupně se začalo zhoršovat počasí… naštěstí jsme ale do skautské ubytovny Severka v oblasti Smilovský mlýn dorazili právě včas a téměř za sucha. K dispozici bylo několik postelí, palandy, ale já si vybral největší místnost a nocleh na žíněnkách.

Nebyl k dispozici mobilní signál, internet, ani WiFi. Všichni jsme se sešli u krbu, kde se spustila super zábava… všichni jsme si povídali a hodně se nasmáli. Tak skvělý večer a ve společnosti skvělých poutníků jsem už dávno nezažil. Super. 😉

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..