Cyrilometodějská pouť: 3. úsek Radostice – Rajhrad

Pokračuji v jarním Cyrilometodějském putování Jižní Moravou. V tento den jsem už se skupinou absolvoval úsek Radostice – Rajhrad (asi 20 km). V penzionu Sava jsem spal v 3 lůžkovém pokoji. Spánek byl přerušovaný, jako vždy když spíte v nové posteli. Navíc jsem byl schopen vnímat hlasité dýchání ze spánku spolubydlících a když ráno v 5:00 někomu zvonil budíček na mobilu, tak už to byl jasný signál, že den začíná a spánku je konec.

Continue reading

Cyrilometodějská pouť: 2. úsek Moravský Krumlov – Radostice

Pokračuji v jarním Cyrilometodějském putování Jižní Moravou. V tento den jsem už se skupinou absolvoval úsek Moravský Krumlov – Radostice (asi 27 km). Odchod měl být v 8 hodin, budíček v 7, ale lidé začali vstávat už v 6 a podlaha na faře hodně skřípala, tak jsem se vzbudil i v tomto čase. Nevím zda to bylo tím vzrušením, co dnešní den přinese, ale kupodivu jsem nebyl vůbec unaven.

Na snídani jsme si dali, co zůstalo z večeře od farníků z Moravského Krumlova… bylo toho dost a ještě i zůstalo. Občerstvili jsme se na cestu a vyrazili na kostela na požehnání poutníku. Pán farář nám něco řekl o farnosti, např. že aktuálně mají zrekonstruovaný obraz nad oltářem, který přihlásili i do soutěže zrekonstruovaných památek. Oprava stála 60 tis. Kč, tak doufá, že vyhraje a umoří nějaký ten dluh. Následovalo společné foto před kostelem a už jsme se vydali v počtu 18 poutníků na cestu.

Continue reading

Cyrilometodějská pouť: 1. úsek Višňové – Moravský Krumlov

Díky fóru Svatojakubské stezky jsem se dozvěděl o možnosti absolvovat Jarní cyrilometodějské putování Jižní Moravou, které organizoval Peter Hirsch. Doposud jsem absolvoval jenom jednodenní úseky a zaujala mě možnost absolvovat vícedenní trasu „natěžko„, abych si otestoval, jaké to bude, až se někde na delší cestu vydám sám.

První den této poutě jsem se nemohl připojit, a tak jsem zvolil nástup až na druhý den, kdy vyráželi z Mikulovic, ale brzy ráno. Nejsem až takové ranní ptáče, abych vstával v 6 a byl v 8 v nějaké vesnici ne úplně lehko dostupné hromadnou dopravou. Zvažoval jsem totiž, jak to udělat s příjezdem a odjezdem. Protože pouť začínala a končila na vzdálených místech, bylo třeba řešit dopravu. Po zvážení mnoha variant jsem zvolil příjezd autem do cíle poutě (Rajhrad), abych po ukončení mohl sednout a vyrazit domů… a nemusel se několik hodin přepravovat autobusy.

Ráno jsem si tedy dopřál snídani, přepravil se autem do Rajhradu, zaparkoval a na zastávce Stará Pošta čekal na spoje. Vyšlo to nakonec na 4 jízdy autobusy s 3 přestupy za 2 hodiny přes 8 zón IDS JMK… Abych stihl dorazit pěší do cíle dnešní etapy (Moravský Krumlov) a ušel co nejvíce z plánované trasy, tak jsem se napojil v obci Višňové, odkud jsem vyrazil po krátkém obědu – svačině asi v 13:00.

Continue reading