Velikonoční putování: úsek Smilovský Mlýn – Svatý Kopeček – Olomouc

Velikonoční putování s partou kolem Petra Hirsche pokračovalo i další den. Tentokrát jsme zamířili na Svatý kopeček u Olomouce a dále na Olomouc.

Celou noc pršelo… naštěstí ráno to trochu ustalo. Rozhodl jsem se pláštěnku ani nevyndávat, ať se zbytečně nepařím. Pokračovali jsme po modré stezce kolem potůčku Bystřice.

Zaujala mě víska Hrubá Voda, kde se nachází velký sportovně rekreační areál s lyžařským střediskem, bobovou dráhou, dětským hřištěm… mohlo by to tam být krásné i v zimě.

Následně jsme si zkrátili cestu po cyklostezce až do obce Hlubočky, kde jsme původně chtěli zastavit a občerstvit se, ale cukrárna byla ještě zavřena a hospoda vypadala, že je hlavně pro místní štamgasty.

Dále už cesta vedla po žluté turistické značce do kopce směrem na Svatý Kopeček u Olomouce, kde jsme se napojili zpět na Svatojakubskou cestu.

Continue reading

Velikonoční putování: úsek Budišov nad Budišovkou – Smilovský Mlýn

Pokud máte rádi pěší putování, můžete se vydat po Svatojakubské cestě i křížem přes Moravu s Petrem Hirschem, který pravidelně organizuje Velikonoční pouť z Opavy až do Mikulova.

Já jsem se s Výleťačkou Jankou připojil na část cesty. Potkali jsme se v v Olomouci ve vlaku a s přestupem v Suchdolu nad Odrou se dopravili lokálním drncákem až do Budišova nad Budišovkou. Ubytování bylo v Turistické ubytovně, kde jsme se potkali s ostatními poutníky, kteří měli už 2 dny cesty za sebou. Po přidělení pokojů a ubytování se část z nás vybrala hledat hospodu, kde bychom mohli doplnit vitamíny (pivní) pro ulevení svalům.

Nejbližší hospoda ale byla obsazena nějakým setkáním spolužáků, tak jsme vyrazili do centra. Zaparkovali jsme v hospůdce, kde měli kromě piva i výborný guláš. Rychle jsme se zapojili do party, i díky tomu, že s několika lidmi jsem se už znal z Cyrilometodějské poutě. Trocha se to ale pokazilo, když dorazila parta ožralých fotbalistů, tak jsme se vybrali na kutě.

This slideshow requires JavaScript.

Continue reading