Svatojakubská cesta: úsek Zbraslav – Zadní Třebaň

V tomto výletu jsme pro vás otestovali Svatojakubskou všerubskou cestu v úseku: Zbraslav – Zadní Třebaň. Díky výzvě na Facebooku jsme nedělní ráno vyrazili s Terkou ze Zbraslavského náměstí u Prahy.

První úsek až do Radotína vede po červené turistické značce kolem silnic, kde i o víkendu bylo relativně rušno. Z Radotína následoval výšlap na Radotínsko-Chuchelský háj, odkud jsme již kopírovali trasu Berounky převážně přes lesy směr Karlštejn. Cesta rychle ubíhala i díky tomu, že jsme mohli společně sdílet zážitky s cestování. I když jsme začínali při -2°C, tak během odpoledne ukázalo slunce svou sílu a krásně jsme se prohřáli. Po zimním období je to vítaná změna.

Proházet budete malými vískami, usedlosti a ranči s výběhem pro koně. Obzvláště hezká je vesnička Mořinka s typickými selskými usedlostmi. Téměř před koncem tohoto úseku dorazíte do majestátního Karlštejnu, který vás ohromí svojí impozantností. Navíc v podvečer při zapadajícím slunci je krásně osvícen a tedy i hodně fotogenický 🙂

V Karlštejnu odbočíte na žlutou stezku a po menším stoupání stačí už jenom zběhnout dolů do Zadní Třebaně a po 27 km dnešní výlet je poutní procházky konec.

Pokud se chcete příště přidat a strávit příjemný den ve společnosti podobně naladěných lidí, sledujte Facebook skupinu Výleťáci, kde v událostech najdete další plánované trasy.

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..