Indonésie a její ostrovy

Indonésie je úžasná obrovská země. Města a vesničky jsou chudý, špinavý a smrděj. Lidi v nich jsou usměvavý, milý a většinou nesmrděj. Bali je oproti ostatním ostrovům velmi turistické, ale pro začínající cestovatele skvělá ochutnávka Asie. Sice je tam dráž a lecco už poevropštěný, ale tak tam aspoň netrpíme takovým kulturním šokem.

Ostrov Lombok je ještě panenský a místy úplně nedotknutỷ jak místními, tak turisty. Na druhou stranu se to do pár let změní k nepoznání a už teď se vystavují turistické kavárny a bary – i když zatím jen místní víceméně vyčkávají na to, až tam někdo začne jezdit.

Za Lombokem je Sumbawa, kde není vůbec nic 😂 ale o to zajímavější ostrov to paradoxně je. Bělocha tam nezahlédli ani z rychlíku a to je právě to zajímavé. Tak čistou radost jen z toho, že jsem někam vkročila jsem snad neviděla. Každý nadšeně mává a usmívá se jen vás zahlédne projíždět. Mají tu takovou tu čistou radost ze života.

Ostrov Flores je naopak opět turistický, protože se z něj dělají výlety do sousedního ostrova Komodo, který je známý růžovými plážemi a Komodo draky. Také se tam dají pozorovat Manty a nejkrásnější pestrobarevný LSD rybky. Komodo musím říct jsem si užila ze všeho nejvíc.

Fotka je z ostrova Komodo 🙂

Teď si to stopuju po Jávě a je taky překrásná. Úžasný sopky, kopečky kolem a baráky hodně barevný. Právě si to mířím do města Surabaya, kde mají být duhové domečky a vypadaly naprosto božsky 😍
Tak se nemůžu dočkat 🙂

Je tu levno, stopuje se tu jedna báseň. Sice nikdo neumí ani slovo anglicky, ale zato vždycky zavolají nějakému kamarádovi a ten na vás z mobilu mává a trhaně na vás řve něco, čemu nejspíš nerozumí ani on sám.

Prostě je to tu boží 😍😍

Sledujte více na Ginger Thunder Kolem Světa

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..