Cyrilometodějská pouť: 3. úsek Radostice – Rajhrad

Pokračuji v jarním Cyrilometodějském putování Jižní Moravou. V tento den jsem už se skupinou absolvoval úsek Radostice – Rajhrad (asi 20 km). V penzionu Sava jsem spal v 3 lůžkovém pokoji. Spánek byl přerušovaný, jako vždy když spíte v nové posteli. Navíc jsem byl schopen vnímat hlasité dýchání ze spánku spolubydlících a když ráno v 5:00 někomu zvonil budíček na mobilu, tak už to byl jasný signál, že den začíná a spánku je konec.

Continue reading

Cyrilometodějská pouť: 2. úsek Moravský Krumlov – Radostice

Pokračuji v jarním Cyrilometodějském putování Jižní Moravou. V tento den jsem už se skupinou absolvoval úsek Moravský Krumlov – Radostice (asi 27 km). Odchod měl být v 8 hodin, budíček v 7, ale lidé začali vstávat už v 6 a podlaha na faře hodně skřípala, tak jsem se vzbudil i v tomto čase. Nevím zda to bylo tím vzrušením, co dnešní den přinese, ale kupodivu jsem nebyl vůbec unaven.

Na snídani jsme si dali, co zůstalo z večeře od farníků z Moravského Krumlova… bylo toho dost a ještě i zůstalo. Občerstvili jsme se na cestu a vyrazili na kostela na požehnání poutníku. Pán farář nám něco řekl o farnosti, např. že aktuálně mají zrekonstruovaný obraz nad oltářem, který přihlásili i do soutěže zrekonstruovaných památek. Oprava stála 60 tis. Kč, tak doufá, že vyhraje a umoří nějaký ten dluh. Následovalo společné foto před kostelem a už jsme se vydali v počtu 18 poutníků na cestu.

Continue reading