Šumavská magistrála: úsek Horní Planá – Vyšší Brod

Poslední 52 km úsek Šumavské magistrály se táhne kolem vodní nádrže Lipno a následně kolem toku Vltavy do Vyššího Brodu.

I když je Lipno vodorovnou vodní plochou, Šumavská magistrála je vedena mírně kolem, a tak i v tento den jsem si užil výstup konkrétně na Liščí vrch.

Velmi fotogenickými místy bylo město Frymburk a Lipno nad Vltavou. Vidno, že se tam investuje hodně peněz, protože je tam postavených mnoho rezortů a vše je upraveno a připraveno na masovou turistiku… přece jenom Lipno je takové „české moře“ 😀

Za nejhezčí úsek považuji terénní sjezd od Loučovic do Vyššího Brodu, který jsem si opravdu užil. Konečně terén, kde jsem stále jel dolů a nemusel šlapat. Vpravo byla vyhlídka na Vltavu a vlevo na Čertovy skály.

This slideshow requires JavaScript.

Po příjezdu do Vyššího Brodu, kde Šumavská magistrála končí, jsem se patřičně pofotil, osvěžil a kouknu na jízdní řády… za 6 minut mi jede vlak. Vystartoval jsem rychle na nádraží, koupil jízdenky a vlak stihl… jinak bych čekal další 2 hodiny. Byla na trase ale výluka. V Rybníku jsme přesedali na autobus… ten mě s kolem nevzal… mám čekat na dodávku. Dodávka dojela s dalším turnusem, ale zavařil se jí chladič. Takže mě nakonec vzali do busu i s kolem. Jenomže už jsem v Českých Budějovicích nestihl rychlík do Prahy… ale byl tam 30 minut zpožděný expres, který právě čekal na nás. Jedno z druhým, nakonec jsem asi po 4 hodinách do Prahy dorazil… ale byl to tedy zážitek 😀

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..