Putování od sv. Jakuba ke sv. Jakubovi Prahou

Ultreia zorganizovala pohodové putování Prahou od sv. Jakuba ve Starém Městě ke sv. Jakubovi do Petrovic. Kudy se šlo?

Začínalo se v kostele sv. Jakuba Většího kousek od Staromáku. Pěší chůze Prahou a v horku není nic moc, nicméně průvodce vybral trasu mimo turistické zóny a přes parky, takže to bylo příjemné. Překvapil mě park Gröbovka s fontánou… jsem v Praze téměř 15 let a ještě jsem ho neobjevil. 🙂 Kdo chtěl, se také mohl osvěžit v Hostivařské přehradě 🙂 Na závěr jsme doputovali ke kostelu sv. Jakuba Staršího v Petrovicích, kde po mši následovalo pohoštění v komunitním centru Camino 🙂

Děkuji za organizaci sdružení Ultreia a průvodcům za hezky strávený den.

This slideshow requires JavaScript.

Svatojakubská cesta: Praha – Průhonice – Velké Popovice

Svatojakubská cesta nebo-li „Camino de Santiago de Compostela“ – v poslední době to oblíbená pouť do španělského města Santiago de Compostela k ostatkům sv. Jakuba. Pokud se na tuto pouť chcete vydat, jako správný poutník byste měli začít od dveří svého domu. Absolvovat jí můžete na kole, na koni, nebo pěší – což volí většina lidí. Z Česka do Santiaga by to bylo zhruba 111 dní, dle zkušeností poutníků, kteří celou trasu již absolvovali.

Na webu spravující organizace ULTREIA najdete mapky a rozpisy jednotlivých tras. My jsme se rozhodli pro vás prozkoumat tzv. Jihočeskou svatojakubskou cestu, která vede od kostela sv. Jakuba v Petrovicích směrem na Český Krumlov.

Nejprve se vydáte červenou turistikou značkou kolem povodí Botiče směrem na Průhonice a u Horních Jirčan budete pokračovat po žluté až do Velkých Popovic, kde 24 km trasu můžete velkolepě ukončit v pivovarské Kozlovně. Zvládnout se to dá zhruba za 6 hodin.

Continue reading