Výšlap na vrchol Dyleň a ke středu Evropy

Zajímá vás, jak vypadá jeden ze středů Evropy? Můžete ho navštívit společně s vrcholem Dyleň 940 m.n.m. v krátké 15 km procházce.

Autem se dostanete až k parkovišti u obce vysoká, odkud vystoupáte na vrchol Dyleň. V rámci aplikace Horobraní jsem si chtěl vrchol přidat mezi navštívené, ale bohužel je na něm vysílač a blíže než na 70 metrů jsem se nedostal (podmínka Horobraní je být vzdálen nejvíce 50 metrů). Vybral jsem se proto delší trasou zpět, abych kompenzoval tento „neúspěch“ k hranici s Německem… a objevil jsem při tom také střed Evropy… jeden z vícero… podle toho, jak to změříte 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Krušnohorské kopečky

Objevil jsem novou aplikaci s tipy na výlety – Horobraní – kde můžete sledovat, které vrcholky hor jste již navštívili a navíc soutěžit s ostatními uživateli. Otestoval jsem jí při zdolávání krušnohorských kopečků.

Mezi vrcholy jsem se přesouval autem a nahoru šplhal většinou po turistické stezce. Za den se mi podařilo navštívit 5 vrcholů (z toho 3, které jsem zdolal jako první uživatel aplikace).

A které konkrétně?

Předtím, než se na nějaký vrchol vyberete, je dobré se podívat na mapu, jak je dostupný. Některé leží na turistických nebo lesních stezkách, ale některé jsou nepřístupné. Také mobilní signál někdy umí potrápit, a abyste si vrchol mohli označit jako navštívený, je potřeba být ve vzdálenosti max. 50 metrů od pozice v aplikaci (což nemusí být vždy přesně vrchol)… Vývojáři mají ještě co dolaďovat 🙂

Vrcholů je přes 13 000, takže o zábavu postaráno snad i na celý život 🙂

This slideshow requires JavaScript.