Navštivte výhodně Saské hrady, zámky a zahrady

Pokud vás baví historie a zajímáte se o hrady a zámky, můžete se vydat na výlet kousek za hranice do německého Saska. Díky výhodné schlösserlandKARTE můžete neomezeně navštívit více než 40 památek. Navíc myslí i na nás a v památkách často najdete českého audioprůvodce, letáčky nebo si můžete promítnout film o historii objektu v českém jazyce.

Prozkoumali jsme pro vás několik památek u hranic, ať se máte čím inspirovat.

Míšeň a Albrechtsburg

V Míšni můžete navštívit místní porcelánku. Slovní spojení „míšeňský porcelán“ jste již jistě slyšeli… a je to kousek od hranic. Dominantou města je zámek Albrechtsburg, který je opravdu obsáhlý a s českým audioprůvodcem jsme tam strávili 3 hodiny a i tak jsme neviděli všechno. Ubytování jsme si našli přes Couchsurfing u Marty. Je vegetariánka, bydlí v nádherném kruhovém domečku zabudovaném do svahu, připraví vám i večeři (na snídani vás pošle pro pečivo do pekárny), mluví anglicky, ale preferuje němčinu, a upřednostňuje hosty na víkend, protože přes týden odchází brzo do práce.

This slideshow requires JavaScript.

Zámek Nossen

Zámek Nossen není klasický zámek zařízen, jak to známe v ČR, ale je proměněn na muzeum. Můžete se podívat na 3 patra sbírek, starou kuchyni a také expozici mučících nástrojů.

Zámek Nossen

Klášterní park Altzella

Altzella byl obrovský klášterní komplex, který prošel velkými změnami. Po zrušení řádu byl různě přestavěn a rozebrán, ale něco zůstalo včetně velkého anglického parku. U vstupu se můžete podívat na instruktážní film o historii v češtině.

This slideshow requires JavaScript.

Zámek Freudenstein

Zámek Freudenstein se nachází v městě Freiberg. Aktuálně se v něm nachází obrovská sbírka minerálů z celého světa. Pokud vás zajímají krystaly, vzácné kameny a krásny přírody, určitě stojí na návštěvu.

This slideshow requires JavaScript.

Zámek Augustusburg

Zámek Augustusburg je také znám jako Koruna Krušných hor. Je to rozsáhlý komplex s velkým výhledem do okolí, protože se nachází na vrchu. Je tam umístěna expozice lesnictví s vycpanými zvířaty a expozice historie výroby motorek značky MZ.

This slideshow requires JavaScript.

Na ubytování jsme se následně přesunuli k Dan a Ulimu, kteří nás velmi srdečně přijali. Našli jsme je přes Couchsurfing. Je to velmi milý pár, který má toho už hodně procestováno. Protože Dan je z Číny, tak nás čekala večeře s pravým čínským jídlem a bohaté snídaně. Protože jsou už v důchodu, tak jsme nemuseli ani brzy ráno vstávat 🙂

Vodní zámek Klaffenbach

Zámek Klaffenbach jsme chtěli navštívit, ale otevírali až od 11:00 (jinde obvykle otevírají od 10:00), tak jsme ho odložili napříště. Vypadá ale romanticky, protože je obklopen vodním příkopem napuštěným vodou 🙂

Vodní zámek Klaffenbach

Hrad Kriebstein

Romantický hrad Kriebstein na skále nad řekou. O historii se dozvíte z filmu, který je tedy v angličtině a němčině. Překvapivě byl hrad také zařízen dobovým nábytkem. Vítaná to změna oproti předešlým většinou muzeím. V okolí se nachází hezká příroda s turistickými trasami, takže se dá vyrazit i na procházku.

This slideshow requires JavaScript.

To je vše, co jsme za 3 dny stihli. Další Saské hrady, zámky a zahrady zůstanou někdy na příště 😉

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..