Loket – klenot nad řekou Ohře

Pokud hledáte romantické historické městečko, zastavte se podívat na Loket, který leží kousek od Karlových Varů na cyklistické a vodácké trase u řeky Ohře.

This slideshow requires JavaScript.

Co můžete navštívit?

  • Hrad Loket
    Mohutný gotický hrad byl založen v 1. polovině 13. století. Postupem let prošel několika stavebními úpravami. K jeho rozšíření došlo za krále Jana Lucemburského, kterému hrad sloužil jako dočasné sídlo rodu. Další rozsáhlá přestavba proběhla v letech 1434-1547, kdy byly postaveny nové sály, kaple, hejtmanský dům, hospodářské budovy nebo palác s gotickým arkýřem. Svůj strategický význam Loket začal ztrácet po třicetileté válce. Další rekonstrukcí by upraven na věznici, která zde fungovala v letech 1792-1948. Dnes hrad slouží ke křehčím účelům – je zde uložena historická sbírka porcelánu. Součástí prohlídky jsou ovšem i vězeňské kobky, expozice zbraní, návštěva u strašidel a uklidňující vyhlídka z věže.
  • Kostel sv. Václava
    Poprvé zmiňován již r. 1240, několikát vyhořel a byl rekonstruován. Kostel je známý tzv. loketskou varhanářskou školou.
  • Černá věž
    Věž obranného charakteru se nacházela v areálu tzv. dolního hradu. Během své historie neprošla výraznou stavební proměnou. Z věže je pěkný výhled na město i hrad. Za zhlédnutí stojí i zdejší expozice loketských kuriozit.
  • Pivovar Svatý Florian

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..